Chorwacja odwraca pierwszy finał Anglii

  • Drugi mecz w półfinale Pucharu Świata odbył się na stadionie Łużniki w Moskwie. Nadgodziny w Chorwacji 2-1 odwróciły Koszulki Piłkarskie Anglię, Pierwsza zdobyta w finałach Mistrzostw Świata, Będzie konkurować z Francją o mistrzostwo. Otwarcie 284 sekund, Trippier zdobył bramkę drużyny narodowej. W drugiej połowie Perry Hitch wyrównał wynik i trafił na środkowy słupek. Nadgodziny, Pelišic pomógł Manjukicowi w zranionej bitwie, by rozwinąć wiedzę.

    Anglia została wyeliminowana w półfinale trzech ostatnich dużych zawodów. Ostatnia runda Anglii wyeliminowała Szwecję 2: 0. Od czasu pokonania Czechosłowacji i Francji w 1982 roku Anglia nigdy nie pokonała dwóch europejskich drużyn w jednym Pucharze Świata. Southgate używał tego samego startera do trzech kolejnych nokautów.

    Chorwacja wyeliminowała Danię i Rosję z rzutu karnego. Chorwacja stała się krajem po Argentynie w 1990 roku. Drugi zespół wygrał dwa rzuty karne w jednym Pucharze Świata. Wcześniej, eliminacje 6 pucharów w Chorwacji były tylko 1 przegraną. Po przegranej z Turcją 1 września 2017 r. Koszulka Chorwacja była niepokonana w dziewięciu kolejnych meczach oficjalnych.